| Year | 2011 |
|---|---|
| Make | Flagstaff |
| Brand | Flagstaff |
| Manu | Forest River |
| Type | Travel Trailer |
| Stock ID | 3795AA |
| Condition | Used Sold |
| UVW | 6,389 lbs |
| Dry Hitch | 851 lbs |
| CCC | 1,900 lbs |
| GVWR | 8,597 lbs |
| Length (ft,in) | 34'' 8" |
| Width (ft,in) | 8'' |
| Height (ft,in) | 10'' |
| Tanks (gal) | F:43.00 G:38.00 B:38.00 |
| Awnings (ft) | 1:19.00 2:0.00 3:0.00 |
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
Soft in front wall